بررسی نوار نقاله زنجیری Drag conveyor

در مقالات قبلی از سری مقالات نوار نقاله ، انواع نوار نقاله زنجیری نام برده شد. همانگونه که در مقاله بررسی نوار نقاله زنجیری گفته شد یکی از انواع نوار نقاله های زنجیری ، نوار نقاله زنجیری Drag conveyor یا تسمه نقاله زنجیری Drag conveyor که نوار نقاله زنجیری نیز نامیده می شود ، می باشد.

 

بررسی نوار نقاله زنجیری Drag conveyor

نواز نقاله بازویی ، با نامهای نوار نقاله زنجیری Drag conveyor  و یا تسمه نقاله زنجیری Drag conveyor از دو کلمه Drag که در انگلیسی به معنای کشیدن می باشد و کلمه conveyor که به معنای انتقال انواع مختلف می باشد تشکیل شده و همانطور که از این دو کلمه بر می آید نوار نقاله زنجیری Drag conveyor انواع مواد را در یک محفظه بسته در حال کنترل می کشد.

این نوع از نوار نقاله و یا تسمه نقاله ها دارای انواع مختلف و متنوعی از زنجیر ها می باشند که با توجه به نحوه کارایی از زنجیر خاصی که جهت این کار طراحی شده استفاده می شود.

می توان بر روی نوار نقاله زنجیری دراگ پارو نصب کرد این کار در این نوع از تسمه نقاله ها باعث می گردد مواد با پارو همراه شوند و انتقال داده شوند. می توان در مسیر دریچه ای ایجاد کرد که در صورت نیاز مواد همراه شده با پارو در نوار نقاله و یا تسمه نقاله دراگ به درون دریچه ریخته شود.

 

 

بررسی نوار نقاله زنجیری Drag conveyor

 

 

 

کاربرد نوار نقاله زنجیری Drag conveyor

این نوع از نوار نقاله بازویی و یا تسمه نقاله بازویی به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارند برای استفاده از مواد فله ای از جمله گندم غلات و حتی گرانولهای متفاوت بسیار انعطاف پذیر می باشند و همچنین به دلیل امکان دریچه خروجی در این نوع از نوار نقاله ها می توان مواد را از چندین سیلو که در کنار هم قرار دارند بارگیری انجام داد به این صورت که کانوایر این نوع از تسمه نقاله ها در بالای چند سیلو که نزدیک به هم قرار دارند و همچنین در یک راستا می باشند نصب می شوند و سپس مواد منتقل شده توسط یک کانوایر بالا بر به نوار نقاله زنجیری دراگ انتقال می یابد و سپس در طول مسیر به سیلویی که دارای دریچه باز می باشد می ریزد.

دلیل استفاده از این نوع تسمه نقاله در بالای سیلو ، وجود چندین دریچه و امکان انتخاب و همچنین باز و یا بسته نگه داشتن دریچه ها می باشد که می توان فقط یک ورودی را به صورت انتخابی باز گذاشت و یا باز و بست بودن چندین دیچه به صورت همزمان می باشد  و به ترتیب سیلوهای مورد نظر را پر کرد.

روش ذکر شده در این نوع از نوار نقاله جهت انتقال گندم از قطار نیز کاربرد دارد که در این مثال از این روش انتقال به نام نوار نقاله پدالی ذکر می گردد زیرا زنجیر دارای پداهایی می باشد که مواد فله را کشیده و به محفظه مورد نظر ریخته سپس به انتهای نوار نقاله که خروجی می باشد تخلیه می شود.Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

قیمت انواع نوار نقاله زنجیری Drag conveyor   بررسی انواع نوار نقاله زنجیری Drag conveyor   نوار نقاله زنجیری Drag conveyor چیست؟   مزایای نوار نقاله زنجیری دراگ   نوار نقاله زنجیری چیست؟   نوار نقاله زنجیری دراگ   تسمه نقاله دراگ   تسمه نقاله زنجیری   انواع تسمه نقاله زنجیری   نواز نقاله بازویی   تسمه نقاله بازویی