انواع نوار نقاله

 

در مقاله نوار نقاله چیست؟ اطلاعاتی در مورد نوار نقاله و تسمه نقاله و کاربرد نوار نقاله به دست آوردیم در این مقاله از سری مقالات تسمه نقاله قصد داریم انواع نوار نقاله را معرفی و مورد بررسی قرار دهیم.

همانطور که قبلا نیز ذکر شده نوار نقاله با نام تسمه نقاله نیز شناخته می شود ولی از دیگر عنوان هایی که از نوار نقاله نام برده می شود می توان به نوار لاستیک هم اشاره نمود اما پر کاربرد ترین اصطلاح نوار نقاله و در درجه دوم تسمه نقاله می باشد.

 

نوار نقاله ها در جنس های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که بر اساس کارایی و کاربرد و صنعت مورد استفاده می توانند دارای تفاوت هایی باشند به طور مثال می توان گفت در بعضی موارد نوار نقاله در دمای بسیار بالا و یا بسیار پایین و یا ... می توانند متفاوت باشد اما پر مصرف ترین نمونه آنها می توان به لاستیکی و یا برزنتی اشاره کرد.

 

 

مشخصات انواع نوار نقاله

 

 

انواع نوار نقاله یا تسمه نقاله 

همان طور که می دانید از نوار نقاله و یا تسمه نقاله در صنایع مختلف و به عنوان ابزاری جهت حمل و نقل اقلام متفاوت در استفاده می گرد.از انواع مختلف نوار نقاله و یا تسمه نقاله می توان به موراد زیر اشاره نمود.

  1. انواع نوار نقاله بارگیری و یا تسمه نقاله بارگیری این نوع از نوار نقاله ها خود شامل دو نوع می باشند که به آن در ذیل اشاره شده
    1. نوار نقاله سکو ( نوار نقاله هایی که برای بارگیری برای سکو مورد استفاده می شود)
    2. نوار نقاله بدون سکو ( از این نوع نوار نقاله ها در مواردی استفاده می گردد که نیاز به سکو نمی باشد)
  2. نوار نقاله بارگیری ثابت
  3. نوار نقاله جهت انتقال مواد فله ای
  4. نوار نقاله جهت انتقال مواد بسته بندی شده
  5. و نوار نقاله های زنجیری

 

 

معرفی انواع نوار نقاله و تسمه نقاله

 

 

در بالا انواع مختلفی از نوار نقاله ها و تسمه نقاله ها معرفی گرد ید که هر کدام دارای کارایی و کاربرد متفاوتی می باشند و با توجه به کارایی هر نوار نقاله اجزای آن نیز متفاوت می باشد. انواع تسمه نقاله دارای عرض و طول متفاوت و همچنین ضخامت های مختلف می باشند که با توجه به صنایع مختلف و شرایط مختلف مورد استفاده قابل ارائه می باشند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استعلام قیمت انواع نوار نقاله و تسمه نقاله می توانید با کارشناسان گروه صنعتی نیک صدرا صنعت تماس حاصل فرمایید.

 

 Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

انواع نوار نقاله   نوار نقاله بارگیری   تسمه نوار نقاله   تسمه نقاله بارگیری   معرفی انواع نوار نقاله