انواع نوار نقاله و تسمه نقاله

 

نوار نقاله ها که با نام تسمه نقاله نیز شناخته می شوند در کاربرد های متفاوت دارای انواع مختلفی می باشند در این مقاله سعی گردیده تا حدودی به مشخصات نوار نقاله ها پرداخته شود پس در ادامه همراه ما باشید.

شرکت ها و کارخانه های متفاوتی در زمینه ساخت انواع نوار نقاله فعالیت دارند که از جمله می توان به صنایع لاستیکی سهند ، دنا و همچنین کاله ترکیه اشاره نمود.

 

 

خرید و فروش انواع نوار نقاله دنا و سهند و نوار نقاله کاله ترکیه

 

انواع نوار نقاله

از جمله مواردی که در انتخاب نوار نقاله باید مد نظر داشت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

1. نوار نقاله مقاوم در برابر مواد شیمیایی 

از انواع دیگر نوار نقاله می توان به نوارنقاله های مقاوم در برابر مواد شیمیایی نام برد در مواردی که تسمه نقاله و یا نوارنقاله در محیط هایی که مواد شیمیایی وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند این نوع از نوار نقاله ها مقاومت بسیار بالایی به مواد شیمیایی دارا می باشند.

 

2. نوار نقاله مقاوم در برابر حرارت

همانطور که از نام این نوع از تسمه نقاله ها پیداست این نوع از نوار نقاله در مقابل حرارت مقاوم می باشد ، درجه حرارت های مختلفی جهت این نوع از نوار نقاله تعریف شده که با توجه به نیاز کارفرما ، نوار نقاله مناسب پیشنهاد خواهد گردید ، قیمت نوار نقاله مقاوم در برابر حرارت با توجه به درجه حرارت اعمالی متفاوت می باشد.

 

3. نوار نقاله مقاوم در برابر روغن

در بعضی از موارد نیاز به حمل بارهایی می باشد که به روغن آغشته می باشند ، جهت حمل این بارها از نوار نقاله ضد روغن و یا نوار نقاله مقاوم در برابر روغن استفاده می گردد.

به هیچ وجه از نوار نقاله و یا تسمه نقاله های معمولی جهت حمل مواد آغشته به روغن استفاده نکنید، این کار باعث می گردد.

 

4. نوار نقاله مقاوم در برابر سایش

نوار نقاله های معمولی نیز تا حدودی ضد سایش می باشند اما در صورتی که نیاز باشد موادی را حمل کرد که سایش بسیار بالایی دارند ، از نوار نقاله مقاوم در برابر سایش و یا نوار نقاله ضد سایش استفاده می گردد این نوع از نوار نقاله ها از روکش و رویه ای از جنس لاستیک مقاوم در مقابل سایش تولید شده اند.

 

قیمت و خرید و فروش انواع نوار نقاله ضد سایش

 

5. نوار نقاله با آج گریپ 

در مواردی که نیاز به جلوگیری از لغزش بار می باشد از این نوع نوار نقاله یا تسمه نقاله استفاده می گردد. این نوع از نوار نقاله ها دارای فرو رفتگی و برجستگی هایی می باشند که از لغزش کالا جلوگیری می نمایند.

 

6. نوار نقاله به آج V شکل

این نوع از نوار نقاله ها نیز دارای ارتفاع چند میلی متری می باشند که در فواصل مشخصی تکرار می شوند ، از این نوع از تسمه نقاله ها در مصارف خاصی استفاده می شوند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر همچنین استعلام قیمت نوار نقاله و خرید انواع نوار نقاله با کارشناسان گروه بازرگانی نیک صدرا صنعت تماس حاصل فرمایید. Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

مشخصات نوار نقاله   انواع نوار نقاله   نوار نقاله ها   تسمه نقاله ها   نوار نقاله ضد سایش   نوار نقاله ضد حرارت   نوار نقاله ضد لغزش   نوار نقاله آج دار چیست   انتخاب نوار نقاله